سازندگان پله پیچ

پله پیچ از پله هایی است که شکل ظاهری آن بصورت مارپیچ و حلزونی میباشد و میتواند دو و یا چندین طبقه از یک ساختمان را به یکدیگر متصل نماید. ساخت پله پیچ بر خلاف تصور چندان آسان نیست و باید نکاتی نسبت به ساخت آن رعایت شود. این نکات بسیار مهم را تنها سازندگان پله پیچ در اختیار دارند و افراد معمولی هرگر نمیتوانند طراحی و اجرای پله پیچ را به نحو احسن انجام دهند. تنها متریال مناسب و با کیفیت نیست که سازندگان پله پیچ بر روی آن تمرکز میکنند بلکه نکات مهم دیگری نیز بغیر از متریال با کیفیت وجود دارد که مورد توجه قرار میگیرد. پایا استپ یکی از برترین سازندگان پله پیچ است که آماده ارائه خدمات در زمینه ساخت و اجرای پله پیچ ، پله گرد ، پله مدرن و غیره می باشد.

سازندگان پله پیچ به ارتفاع هر پله توجه زیادی دارند و اگر ارتفاع پله پیچ مناسب و استاندارد باشد تعداد کمی پله ایجاد خواهد شد که همین موضوع باعث میشود تا ساکنین خستگی زیادی را در بالا و یا پایین رفتن از آن احساس نکنند. اگر پله پیچ برای ساختمان های مسکونی باشد از پله هایی با ارتفاع ۱۶ الی ۲۰ سانتی متر برای ساخت آن در نظر گرفته میشود. ارتفاع پله در پله پیچ هایی که در مکان های عمومی نصب میشوند نیز بین ۱۵ تا ۱۷ سانتی متر است.

سازندگان پله پیچ بعد از ارتفاع پله به ابعاد کف پله توجه زیادی میکنند. ابعاد کف پای یک انسان معمولی در حدود ۳۰ سانتی متر میباشد که از این رو معمولا ارتفاع کف پله در حدود ۳۰ سانتی متر در نظر گرفته میشود. البته برخی از سازندگان پله پیچ نیز ۲ سانتی متر دماغه را به آن اضافه میکنند که روی هم رفته به ۳۲ سانتی متر میرسد.

عرض پله نسبت به میزان عبور و مرور توسط سازندگان پله در نظر گرفته میشود. عرض راه پله باید به گونه ای باشد که دو نفر بتوانند از کنار یکدیگر عبور کنند که البته ممکن است نسبت به فضای محدود، پله با عرض عبوری یک نفر نیز ساخته شود. عرضی که معمولا بیشتر سازندگان پله پیچ آنرا برای هر پله لحاظ میکنند در حدود ۱۰۰ سانتی متر است که این مقدار برای پله پیچ های مکان های عمومی به ۱۲۰ سانتی متر هم میرسد.

محل پله توسط سازندگان پله پیچ باید در بهترین موقعیت ممکن قرار بگیرد. پله پیچ باید در نقطه ای نصب و اجرا شود که هر تازه واردی به راحتی بتواند آنرا بیابد. متاسفانه برخی از سازندگان پله پیچ آنرا در مکانی نصب میکنند که افراد تازه وارد در پیدا کردن آن دچار مشکل میشوند، پس در معرض دید بودن پله پیچ بسیار مهم است.

سازندگان پله پیچ معمولا از پاگرد برای این نوع پله استفاده نمیکنند چون ساختار پله پیچ به گونه ای است که مانند راه پله های معمولی نیازی به پاگرد ندارد. 

10 / 10
از 1 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :