سازندگان پله گرد

طراحی ، ساخت و اجرای پله گرد توسط پایا استپ ، که یکی از برترین سازندگان پله گرد و پله پیچ می باشد، انجام می گردد. یکی از پرکاربردترین راه پله هایی که برای اتصال چندین طبقه از یک ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد پله گرد میباشد. شکل ظاهری پله گرد بصورت مارپیچ و یا حلزونی میباشد و  میتواند حول محور استوانه ای طبقات مختلف را به یکدیگر متصل نماید. ساخت پله گرد به راحتی انجام نمیشود و باید اصول ساخت آن به طور کامل رعایت شود.

تنها سازندگان پله گرد هستند که میتوانند انواع پله گرد بصورت اصولی را تولید و اجرا نمایند. در ساخت پله گرد اصول زیادی باید توسط سازنده مورد توجه قرار گیرد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

سازندگان پله گرد برای ساخت این نوع از پله در مرحله اول به محل قرارگیری پله توجه بسیار زیادی دارند. پله گرد باید در مکان مناسب خود واقع شود. سازندگان پله گرد برای محل قرار گیری پله تا جای ممکن سعی میکنند تا فضای بسیار کمی اشغال شود. سازندگان پله گرد در ساختمان هایی که با محدودیت فضا مواجه هستند پله هایی را طراحی میکنند که از لحاظ ابعاد کمی جمع و جور تر و مناسب تر باشد که البته تعیین ابعاد به کار کارشناسی دقیقی نیاز دارد.

سازندگان پله گرد در مرحله دوم به متریالی که در ساخت پله به کار میرود توجه ویژه ای میکنند. متریال ساخت پله گرد از دو جهت بسیار حائز اهمیت است. متریال پله گرد از یک جهت باید از دوام بالایی برخوردار باشد. مطمئنا هر فرد با هر وزنی از پله گرد استفاده خواهد نمود و همچنین ممکن است برای انتقال اجسام سنگین نیز از پله گرد استفاده شود که به همین دلیل باید از مقاومت بالایی در برابر فشار و وزن برخوردار باشد.

رنگ و طرح پله گرد باید تناسب کاملی با دکوراسیون داخلی داشته باشد. دکوراسیون داخلی هر ساختمانی متفاوت است که از این رو کارشناس مربوطه باید ابتدا بررسی های لازم نسبت به هماهنگی و تناسب طرح و رنگ پله گرد با دکوراسیون انجام داده و سپس مناسب ترین نوع متریال را برای ساخت به کار ببرد. متریال به کار رفته در ساخت پله گرد نسبت به مدرن و کلاسیک بودن دکوراسیون داخلی نیز متفاوت است.

سازندگان پله گرد به راحتی کاربر نیز توجه بسیار زیادی دارند. افرادی که قرار است در طول روز از پله گرد استفاده نمایند باید به راحتی بتوانند از پله عبور نموده و با مشکلی مواجه نشوند. اگر عرض پله گرد کم باشد مطمئنا افرادی که در طول روز از آن استفاده میکنند با مشکل در رفت و آمد مواجه خواهند که این موضوع ممکن است در اوایل چندان خود را نشان ندهد ولی با استفاده مداوم از پله این مشکل به خوبی احساس خواهد شد.

10 / 10
از 1 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :